ATSINAUJINOME

                                                                                               Įeiti į naują "Vyturio" progimnazijos svetainę

Karjeros diena 2019

Lapkričio 25 d. rytą 5 - 8 klasių mokiniai į mokyklą rinkosi nekantraudami ir spėliodami, ką jiems šiandien pavyks pamatyti, patirti ir sužinoti, dalyvaujant  mokyklos Karjeros dienos veiklose. Vienos veiklos mokiniams buvo žinomos: išdiskutuotos klasėse, aptartos su klasių vadovais, renkantis pažintinių vizitų kryptis, kitos gi - nežinomos ir keliančios smalsumą. Visi 5-8 klasių mokiniai Karjeros dienoje turėjo dvi veiklas: pirmoji veikla buvo bendra koncentrui, o antrojoje dalyje visos 5-8 klasės „pabyrėjo“ po Panevėžio miesto pažintiniams vizitams pasirinktas įmones ir įstaigas, kad betarpiškai galėtų susirinkti informaciją apie jose dirbančius specialistus, jų kasdienę veiklą, galėtų užduoti klausimus apie karjeros galimybes ir specialistų parengimą, studijas. Visą straipsnį skaitykite https://www.vyturyspanevezys.lt/2-naujienos/115-karjeros-diena-2019

Įdomios ir naudingos veiklos

8c klasė karjeros dieną lankėsi Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profecinio rengimo centre ir Panevėžio centriniame pašte.

Profesinėje mokykloje susipažinome su mokyklos veikla, profesijomis, susiskirstėme į tris grupeles ir su paskirtu mokytoju vykome į kabinetus. Floristikos grupelė – komponavo gėles, kūrė savo pasirinktų gėlių kompozicijas, mokinosi kaip tinkamai sudėlioti gėles, jas surišti, padaryti gėlių kupolą. Barmenai, viešbučio tvarkytojai, padavėjai – kita grupė mokinių  - kalbėjo apie profesinės mokyklos privalumus, apžiūrėjo darbuotojų aprangas. Trečioji grupelė – Multimedija – lankėsi kompiuterių klasėje, bet jie nedirbo su kompiuteriais, jie darė eksperimentą su tam tikromis priemonėmis: soda, actas, cukrus, druska, du stiklainiukai ir daug balionų, jie su šiomis priemonėmis turėjo pripūsti balioną.

Po to vykome į Panevėžio centrinį paštą, mus labai maloniai pasitiko, sužinojome ką daro siuntinių pristatytojai, siuntinių priėmėjai, siuntų rūšiuotojai, kiti pašto darbuotojai.

Džiaugiamės, kad visos veiklos buvo įdomios ir naudingos.

8c klasės mokiniai

Būti kepėju ar statybininku?

Karjeros dieną 8a klasė buvo net dvejose įstaigose: lankėmės Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centre ir UAB „Kriautėje“.

Profesinio rengimo centro direktorius papasakojo apie mokyklą ir specialybes. Čia galima mokytis nuo 14 metų amžiaus.  Sužinojome, kad šiame centre galima įgyti šias specialybes: virėjo, kepėjo, floristo, keramikos, siuvėjo, kasininko, statybininko ir kt. Pasipraktikavome kepant sausainius.

Po to ėjome į įmonę ,,Kriautė“. Kadangi jokio autobuso nebuvo, teko eiti pėsčiomis keletą km. Ši įmonė buvo įkurta 1987 m. Ji stato namus ir gamina langus (angliškus, skandinaviškus ir t.t.). Gali pastatyti nuo vieno aukšto iki penkių aukštų namą. Pasistatyti vieno aukšto namą Lietuvoje kainuotų daugiau nei 60000 Eur. Namai gali būti mediniai, mūriniai, plytų, plokščių ir skydiniai. Skydiniai pastatomi greičiausiai. O langai labai įvairūs bei įdomūs, kelių sluoksnių. Įmonei visada reikia kvalifikuotų darbininkų.

8a klasės mokiniai

Domėjomės įvairiomis profesijomis

Karjeros dieną 8b klasė lankėsi „AA baldų galerijoje“ ir Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centre. Pirmiausia nuvykome į „AA baldų galeriją“. Ten apžiūrėjome ekspozicijas. Tuomet, užkopę į antrąjį pastato aukštą, padiskutavome ir išklausėme direktorės pasakojimo. Sužinojome, kad prekės užsakomos iš Lenkijos, nes Lenkijos baldų pramonė labai išvystyta. Taip pat sužinojome apie pasaulines interjero dizaino tendencijas. Baldų pramonei reikia įvairių profesijų darbuotojų : baldų surinkėjo, vadybininko, baldų dizainerio.

Vėliau nuvykome į Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centrą. Ten buvome suskirstyti į dvi grupes, kuriose užsiėmėme praktine veikla. Viena grupė  gamino sausainius ir susipažino su virėjo profesija, tuo tarpu antroji - susipažino su kompiuterinių tinklų derintojo profesija. Mokytoja mums pasakojo apie galimybes mokytis profesinio rengimo įstaigoje, mokyklos galimybes. Renginio pabaigoje aptarėme ir apibendrinome Karjeros dieną.

8b klasės mokiniai

Apsilankymas teisme

Karjeros ugdymo dieną 7d klasė aplankė Panevėžio apylinkės teismą. Šios įstaigos darbuotojai mus pasitiko šiltu, mandagiu bendravimu ir nuteikė itin pozityviai. Mus supažindino su tuo, ką pamatysime ar galėsime išgirsti šios veiklos metu.

Pirmiausia mums aprodė kaip atrodo vienas iš dešimties turimų archyvų. Buvo pasakojama kaip bylos patenka į archyvą, kiek apytiksliai laiko jos nagrinėjamos, kaip ir kokiems teisėjams nagrinėti paskiriamos. O per metus į archyvą patenka net virš dešimt tūkstančių bylų. Nuo 1995 metų teismas pradėjo archyvuoti bylas ir elektroniniu būdu. Kai baigėme apžiūrėti archyvą, buvo trumpai parodytos laikino sulaikymo kameros ir viena iš didžiųjų teismo salių.

Skaityti daugiau: Apsilankymas teisme