BŪSIMŲJŲ PIRMOKŲ TĖVELIŲ SUSITIKIMAI:  

 birželio 15 d. 18 val. aktų salėje renkasi tėveliai mokinių, kurie mokysis pas mokytojas Violetą ir Editą.  

 birželio 16 d. 18 val. aktų salėje renkasi tėveliai mokinių, kurie mokysis pas mokytojas Laimutę ir Eleną.  

SVARBU: Susitikime laukiame tik vieno atstovo iš mokinio šeimos. Laikomės visų saugumo nurodymų, dėvime kaukes uždaroje patalpoje.

Apsilankymas teisme

Karjeros ugdymo dieną 7d klasė aplankė Panevėžio apylinkės teismą. Šios įstaigos darbuotojai mus pasitiko šiltu, mandagiu bendravimu ir nuteikė itin pozityviai. Mus supažindino su tuo, ką pamatysime ar galėsime išgirsti šios veiklos metu.

Pirmiausia mums aprodė kaip atrodo vienas iš dešimties turimų archyvų. Buvo pasakojama kaip bylos patenka į archyvą, kiek apytiksliai laiko jos nagrinėjamos, kaip ir kokiems teisėjams nagrinėti paskiriamos. O per metus į archyvą patenka net virš dešimt tūkstančių bylų. Nuo 1995 metų teismas pradėjo archyvuoti bylas ir elektroniniu būdu. Kai baigėme apžiūrėti archyvą, buvo trumpai parodytos laikino sulaikymo kameros ir viena iš didžiųjų teismo salių.

Pats teisėjas supažindino mus su savo profesija ir papasakojo ką reikia studijuoti, norint užimti teisėjo pareigas. Iš viso šiame teisme dirba dvidešimt trys teisėjai. O norint tapti teisėju reikia įgyti aukštąjį išsilavinimą ir mokytis teisę. Kiekvienas teisėjas turi savo teismo sekretorę, kuri padeda rašyti protokolus ir atrinkti reikalingą medžiagą, turi ir savo padėjėją, kuris ateityje gali užimti teisėjo pareigas. Dabar kai kurie teismai vyksta ir nuotoliniu būdu, o tai reiškia, kad nusikaltusiems nebūtina vykti į teismą. Vaikai iki šešiolikos metų yra apklausiami psichologo pagalba, atskirame vaikų kambaryje, jog nejaustų pernelyg didelio jaudulio ir nesijaustų įsitempę. Išgirdome ir tai, kad šios įstaigos raštinėje dirba penkiolika darbuotojų, kurių pareiga priimti dokumentus, juos archyvuoti ir bylą priskirti vienam iš teisėjų. Po teismo nuosprendžio raštinės darbuotojai seka kaip vykdomas teismo sprendimas.

Mūsų klasė džiaugiasi turėjusi galimybę apsilankyti šiame Panevėžio apylinkės teisme ir labiau susipažinti su šios įstaigos darbuotojų profesijomis.  

Ieva Janulytė 7d klasė