• Švęskime laisvę!

    Švęskime laisvę!

  • 1

Priėmimas į 1-ąsias ir 5-ąsias klases nuo 2020 m. sausio 6 d. Dokumentai priimami Švietimo ir jaunimo reikalų skyriuje, adresu Laisvės a.23.

Sausis – pasirinkimų ir apmąstymų metas

Sausio mėnesio veiklos prasidėjo kūrybiškai – ruošiantis ir savo meninę prigimtį demonstruojant šešiems 4 – 8 klasių mokiniams tarpmokykliniame „Talentų šou“, kuris vyko Žemynos progimnazijoje.

Kartu šis mėnuo buvo labai išskirtinis mūsų aštuntokams, todėl kad mokiniai baigė gintis savo sukurtus projektinius darbus ir demonstravo savo trijų metų projektinės veiklos kelią, dalyvaudami aštuntokų projekto darbų baigiamajame renginyje „Aš galiu“.

Šiek tiek atsikvėpę ir apmąstę savo pasirinkimus, 36 mūsų abiturientai lankėsi J. Miltinio gimnazijoje, kur ne tik sudalyvavo protmūšyje, išgirdo apie gimnazijos tradicijas ir mokymosi organizavimą, taip pat turėjo galimybę susipažinti su dalimi mokytojų, apžiūrėti patalpas.

Informaciją parengė profesijos patarėja Vaida Bakšienė

Šventėmis kvepiantis gruodis

Mėnuo prasidėjo 7 ir 8 klasių Karjeros dienos refleksijomis Direktorės valandose, kuriose mokiniai dalinosi įspūdžiais ir įgytomis žiniomis po apsilankymų įmonėse ir įstaigose. Taip pat gruodžio pradžioje pas mus progimnazijoje lankėsi ir visiems aštuntokams savo gimnaziją pristatė 5-osios gimnazijos mokiniai bei kvietė apsilankyti ir iš arčiau pažinti 5-ąją gimnaziją „Angliškose Kalėdose“.

Jaunesniųjų klasių mokiniai taip pat įsitraukė į veiklas: 5b klasė lankėsi Žaislų muziejuje ir domėjosi jų gaminimo subtilybėmis, o dalis tos pačios klasės mokinių įsitraukė į socialinę – politinę veiklą, savanoriaudami lopšelyje – darželyje „Dobilas“. 5a klasės 3 mokiniai dalyvavo konferencijoje „Noriu būti stiprus ir sveikas“, kurioje skaitė savo paruoštą pranešimą ir atsakinėjo į užduotus klausimus.

Skaityti daugiau: Šventėmis kvepiantis gruodis

Veiklomis ir ekologija alsuojantis spalis

Spalį, mes, vyturiečiai, pradėjome pasimatuodami kas mokytojo 8–okai, vesdami pradinių klasių mokiniams pamokas, kas menininko – artisto – įvairių klasių mokiniai, rengdami meninius pasirodymus: šokių, dainų ar muzikos kūrinių atlikimo performansus, profesijas. 8-okai tokiam profesijos pasimatavimui turėjo Mokytojų dieną, o mūsų menininkai - lankydamiesi Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymosi centre ir ten savo pasirodymais žavėdami besimokančius mokinius. Savo teatrališkais gebėjimais dalinosi ir mokyklos teatro trupė, paruošusi naują spektaklį tiek mūsų mokyklos mokiniams, tiek kitų Panevėžio mokyklų mokiniams.

Skaityti daugiau: Veiklomis ir ekologija alsuojantis spalis

Lapkričio veiklų sūkurys

Nuo pat pirmųjų lapkričio dienų progimnazijos mokiniai įsisuko į veiklas, skatinančias labiau pažinti save, pasidomėti įvairiomis specialybėmis arba galimybėmis veikti kitaip, pritaikant savo jau turimus gebėjimus ir juos gilinant.

Aktyvesni mėnesio pradžioje buvo pradinių klasių mokiniai. Lapkričio 6 d. 1c klasės mokiniai vyko į Panevėžio robotikos varžybų centrą „RoboLabas“, kur mokiniai nedaugžodžiaudami ėmėsi darbų – robotukų programavimo. Mokiniai dirbo komandomis, nes ši veikla reikalavo daug pastangų, o mokinių robotai ne visada vykdė, jiems užduotas komandas, tad teko taisyti programavimo klaidas ir bandyti iš naujo. Mokinių laukė tikras kantrybės išbandymas. O lapkričio 15 d. 1c klasės mokiniai taip pat lankėsi Panevėžio robotikos varžybų centre „RoboLabas“ ir bandė „prisijaukinti“ robotukus.

Skaityti daugiau: Lapkričio veiklų sūkurys

Mes matuojamės profesijas – o jūs?

Galima sakyti, kad nuo pat pirmųjų dienų šokome ne tik į darbus – mokymąsi pamokose, bet ir į profesijų klumpes:  rugsėjo 6 d. Vyturio progimnazijos 1-4 kl. mokiniai susitiko su Robotikos akademijos atstovais. Mokiniai daugiau sužinojo apie virtualų pasaulį, konstravimą ir programavimą. Išsiaiškino, kad pasaulį turi valdyti jie, o ne technologijos.

Skaityti daugiau: Mes matuojamės profesijas – o jūs?

Pokategorės