NAUJIENOS

Šokių festivalis ,,Šokim šokimėlį“

Rugsėjo 30 d. šypsenomis ir šokiais džiugino 14-asis Panevėžio miesto švietimo įstaigų liaudiškų šokių festivalis „ŠOKIM ŠOKIMĖLĮ“, kuris vyko „Vyturio“ progimnazijoje. Festivalio siela, liaudiško šokio puoselėtoja ir organizatorė – mokytoja Vaida Pečiulienė.

Šiame festivalyje kasmet pasirodo įvairių Lietuvos mokyklų mokiniai, kurie savo laisvalaikį paskiria tautinio šokio puoselėjimui. Ir šiais metais, nors ir esa  scenoje šoko ne tik festivalio šeimininkai – mūsų progimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas „Sūkurėlis“ (vad. Vaida Pečiulienė), bet ir svečiai: Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos pradinių klasių liaudiškų šokių kolektyvas „Spindulėlis“ (vad. Zita Rimkuvienė), „Beržų“ progimnazijos pradinių klasių liaudiškų šokių kolektyvas „Aušrinė“ ir Moksleivių namų kolektyvas (vad. Ona Ivanauskienė).

Tokie susibūrimai leidžia šokėjams ne tik save parodyti, bet ir į kitus pažiūrėti, pasimokyti. Tuo džiaugiamės. Tačiau dar labiau džiugina tai, kad lietuviško tautinio šokio sklaidai ir tęstinumui šiandieninėse šeimose,  mokyklose skiriama daug dėmesio, kad mūsų tautos tradicijos svarbios ir mokytojams, ir tėveliams, ir vaikams.

Visi šokių festivalio vadovai ir dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, bei saldžiomis dovanėlėmis.