NAUJIENOS

Antroji draugystės su moliu pamoka

Spalio 9 d. 2b klasės mokiniai dalyvavo antrojoje edukacinės programos „Tavo rankose molis atgyja“ dalyje.

Tik atvykę į keramikės Dalios Svilienės studiją, vaikai pamatė jau išdegtus ir glazūravimui paruoštus pirmojo užsiėmimo metu sukurtus darbelius. Prieš dvi savaites juos čia paliko minkštus ir pilkus, o dabar jie buvo kieti ir oranžinės spalvos.

Antrojo užsiėmimo pradžioje kartu su keramike mokiniai pakartojo tai, ką sužinojo pirmojo užsiėmimo metu, po to atidžiai klausėsi pasakojimo apie keramikos darbų glazūravimą. Jie sužinojo, kad glazūros sudėtyje yra smulkių stiklo dalelių, todėl glazūruoti darbai išdegami dar kartą. Nuo karščio glazūra išsilydo, pakeičia spalvą, o darbai pasidaro spalvoti ir blizgūs. Ilgai nelaukę visi ėmėsi darbo. Buvo nepaprastai gera kurti skambant ramiai muzikai ir turint prieš save daugybę buteliukų su įvairiausių spalvų glazūra. Ir šį kartą laikas prabėgo nepaprastai greitai. Į mokyklą antrokai grįžo nekantraudami greičiau sulaukti keramikės žinios apie glazūruotų darbų išdegimą, pamatyti galutinius abiejų užsiėmimų rezultatus, pasižiaugti baigtais savo kūrybos darbeliais ir parodyti juos artimiesiems.

Smagu, kad po šių edukacinių užsiėmimų, mokiniams bus lengviau suprasti pasakojimus apie keramiką, vaikai įgijo žinių apie lipdymo, dekoravimo, darbų džiovinimo, degimo specifiką, susipažino su keramikos dirbinio komponavimo principais, patyrė kūrybos džiaugsmą.

Labai dėkojame keramikei Daliai Svilienei už nepamirštamus užsiėmimus.

2b klasės mokytoja Gražina Apšegienė