NAUJIENOS

Priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje

Lapkričio 25 d. 6a klasė lankėsi Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje. Turėjome tikslą sužinoti apie gaisrininko profesiją.

Išsiaiškinome, kad ugniagesiai gelbėtojai teikia pagalbą gaisrų bei stichinių nelaimių atveju, padeda, kai įvyksta kitokie nelaimingi atsitikimai, dirba kaip narai. Kai pasigirsta aliarmas, kuris reiškia, kad kažkur įsipliekė ugnis, gaisrininkams reikia išvykti per vieną minutę ir per 8-18 minučių atvykti į nelaimės vietą. Kad patys būtų saugūs, ugniagesiai dėvi specialią aprangą, kuri yra nedegi ir neperšlampa. Ją sudaro sunkūs guminiai batai, striukė, kelnės, taip pat šalmas, kuris saugo galvą. Ta pati apranga naudojama ir žiemą, ir vasarą.

Ugniagesiai dirba kas ketvirtą parą. Jiems vyksta įvairios su profesija susijusios pamokos. Jie nuolat tikrina visą reikiamą gaisro atveju įrangą, mašinas ir būna pasirengę bet kada išvykti padėti žmonėms. Norint tapti ugniagesiu svarbiausia fizinis pasirengimas, puiki sveikata ir nepriekaištinga reputacija.  Ugniagesiai narai  skuba į pagalbą, jei nelaimė vandenyje. Jie žmones gelbsti tiek vasarą, tiek  žiemą. Vasarą jie gelbėti plaukia su valtimi, o žiemą, kai vanduo yra užšalęs,  į bėdą patekęs žmogus pasiekiamas specialiomis gelbėjimo rogėmis. Narai gelbėja ne tik žmones, bet ir gyvūnus.  Ugniagesiai narai  gali nerti tik į dvylikos metrų gylį, nes jeigu ners giliau, jiems gali pritrūkti deguonies. Taigi narų darbas reikalauja daug  ištvermės, pasitikėjimo, įgūdžių, drąsos ir atsakingumo. Ugniagesio profesija yra viena iš pavojingiausių profesijų, reikalaujanti  tiek fizinės ištvermės, tiek psichologinės. Mes džiaugiamės, kad galėjome susipažinti su ugniagesio - gelbėtojo profesija.

 Roberta, Gerda, 6a klasė

6a.jpg 6a_ _.jpg 6a_.jpg