NAUJIENOS

Gera būti kartu

Pirmosios mokslo metų dienos... Dar tik rugsėjo trečioji, dar taip nesinori atsisveikinti su vasara, žaliuojančiais miškais, tyru pušyno oru, bet laikas nelaukia. Suderinti mokymąsi ir gamtą, įgyti naujų žinių, suteikiančių galimybę labiau pažinti gyvenimą – tiek jo iššūkius, tiek ir kilnius tikslus – ,,Vyturio“ progimnazijos moksleiviai keliauja į ,,Trimito“ stovyklą Tiltagaliuose.

Daug metų gyvuojanti progimnazijos tradicija šiais metais įgyja kiek kitokį atspalvį – 5-8 klasių mokiniai turi ir galimybę geriau susipažinti su savanoryste, pasikalbėti apie tai, kad neatlygintinas nuoširdus darbas yra ne tik gėrio kitam dovanojimas, bet ir išskirtinė proga prisiliesti prie pačių įvairiausių organizacijų veiklos, „pasimatuoti“ specialybes, išbandyti save...Tai puiki galimybė įgyti karjerai ir asmenybės vystymuisi naudingos patirties, padedant spręsti visuomenei aktualias problemas.

Žinoma, stovykloje netrūko ir judriųjų žaidimų. Mokytojas Jonas mokė alpinizmo pagrindų, o aštuntokas Kipras visus žavėjo akrobatiniais gebėjimais. Mokytojas Julius rodė, kaip taisyklingai šaudyti iš lanko, kad pataikytum tiksliai į taikinį. Taiklumą išbandyti visi norintys galėjo ir žaisdami taip vadinamą ,,pekankę”, ir stengdamiesi rutuliu pataikyti į taikinį (organizavo soc. pedagogė Gintarė), ir žaisdami krepšinį (organizavo mokytojas Šarūnas). Didelio kruopštumo, jėgos, ištvermės reikėjo ir vaikščiojant kojūkais (organizavo mokytoja Ramunė), stengiantis kuo ilgiau išlaikyti smėlio pripiltus maišus (organizavo mokytoja Zita K.), stumiant rutulius (organizavo mokytoja Vitalija J.).

Kiekvienas galėjo pasirinkti labiausiai patinkantį užsiėmimą. Tačiau labiausiai mokinius, mokytojus žavėjo bibliotekininkės Raimondos skleidžiami ,,knygų burtai”, tiksliai nuspėjantys, kas laukia ateityje bei padedantys pritraukti sėkmę. O penktokus nustebino auklėtojų Egidijus, Linos, Gitanos ir Vaidos suorganizuotos ,,krikštynos”, kurių metu reikėjo atlikti įvairias užduotis bei prisiekti nelaužyti progimnazijos taisyklių.                   

Nei mokytojams, nei mokiniams nebuvo kada nuobodžiauti. Buvo sudarytos puikios sąlygos išreikšti savo individualumą, atskleisti kūrybingumą, ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, pademonstruoti vikrumą ir taiklumą...Lauksime kito rudens, kito turistinio žygio, kitos galimybės pajusti, kad daugiausiai pasiekti galima tada, kai esame kartu.

Mokytoja Gitana

DSC_1460.JPG DSC_1461.JPG DSC_1463.JPG

DSC_1475.JPG DSC_1480.JPG DSC_1484.JPG

DSC_1489.JPG DSC_1494.JPG DSC_1495.JPG

DSC_1513.JPG DSC_1514.JPG DSC_1515.JPG

DSC_1520.JPG