Futbolo stovykla „Vyturio“ progimnazijos sporto stadione vyks rugpjūčio 2-13 d. nuo 9.00 iki 12.00 val.   Stovyklos treneris Šarūnas Piščikas tel. 8 625 733 14

NAUJIENOS

Pirmokų stovyklėlė „Mokykla po mokyklos“

Birželio 14-18 d. „Vyturio“ bibliotekoje vyko pirmokų stovyklėlė „Mokykla po mokyklos“. Dvi grupės, kurias sudarė 30 pirmokų, rinkosi į biblioteką nuo ankstaus ryto ir kūrė, keliavo, žaidė bei mokėsi kartu su bibliotekininkėmis Raimonda ir Donalda, o taip pat mokytojų padėjėjomis Rita, Donata, Rima ir Aušra.

Pirmąją dieną mokiniai išsiaiškino stovyklos taisykles, skaitė Vytauto V. Landsbergio knygą „Pūkis karalius“, atliko užduotis ir važiavo autobusu į Appolo kino teatrą, kur žiūrėjo filmą „Krudžiai 2“.

Antrąją dieną 1b ir 1c klasių mokiniai skaitė E. Daciūtės knygelę „Diena, kai nieko nenutiko“, kurios įkvėpti patys kūrė pasakojimą apie dieną, kai nutiko kaaaažkaaaaas tokio.

Na, o kad ši diena tikrai būtų ypatinga, mokiniai keliąvo į teatrą „Menas“, kur jų laukė puikus aktorius Ovidijus Kazarinas. Pirmokus jis tiesiog užbūrė ir čia pat, tikroje teatro scenoje, gimė nauji mini spektakliai.

1a ir 1d klasių mokiniai skaitė E.Daciūtės knygelę „Kas pažįsta ŠmikįBilbą?“. Vaikų knygų kūrėja neatskleidė paslapties – kas tas ŠmikisBilba? Bet mokiniai nenusiminė, o išėjo į mokyklos stadioną ieškoti ir surado ištisą ŠmikiųBilbų karalystę! Po kūrybinio proceso pirmokiukai išskubėjo į Laisvės aikštę ieškoti lobio.

Trečiąją dieną pirmokų grupės knygomis ir veiklomis apsikeitė, tad ir vėl buvo galima išvysti tiek ŠmikiųBilbų pulkus, tiek po Laisvės aikštę vaikštančius lobio ieškotojus, tiek aktorius „Meno“ scenoje, kur teatro paslapčių vaikus mokė aktoriai Aidas ir Martynas. O kur dar knygų skirtukų gamyba purškiamaisiais flomasteriais. Sunku viską ir nupasakoti.

Ketvirtoji stovyklėlės diena buvo skirta gamtai, gyvūnams ir robotams. Ryte 1b ir 1c klasių mokiniai skaitė S. Paltanavičiaus knygelę „Tie namai namučiai“, žaidė protmūšį. Pažiūrėję filmuką apie gyvūnų namus stovyklautojai iškeliavo autobusu į RoboLabą, kur mokytojas Virginijus supažindino su robotu Pradžiumi. Apžiūrėję jį iš visų pusių, mokiniai stebėjosi roboto galimybėmis ir visi drauge skaitė ištrauką iš V. Žilinskaitės apsakymo „Robotas ir peteliškė“.

1a ir 1d klasių mokiniai priešpaskutinę dieną pradėjo nuo P.Norvilos knygutės „Strykt pastrykt“. Perskaitę žaidė žaidimą „Tiesa ar melas“, o kai viską išsiaiškino, vėl žaidė. Šį kartą žaidimas taip ir vadinosi „Strykt pastrykt“. Reikėjo nesuklydus šokinėti taip, kaip buvo suklijuotos pėdutės. Kartoti teko net po keletą kartų, kol teisingai visi prastraksėjo. Po striksėjimo mokinių laukė piešimas ant vandens ir visa tai pavirto meniškais knygų skirtukais. Po šių veiklų pirmokai iškeliavo į G. Petkevičaitės – Bitės biblioteką, kur jų laukė edukacija „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“. Čia buvo daugybė įtraukiančių žaidimų ir užduočių: žvejojome butelius ir juose radome įdomių faktų apie vikingus, patys rašėme žinutes-linkėjimus kitiems žvejams, piešėme iliustracijas, apsivyniojome ilgą Pepės plauką aplink save, matavomės Pepės kasas ir fotografavomės fotografavomės.

Paskutinė stovyklėlės diena 1a ir 1d klasėms prasidėjo grybavimu mokyklos stadione. Na, o po tokio grybavimo labai tiko Just. Marcinkevičiaus pasaka „Grybų karas“. Po skaitymų mokiniai autobusu išvyko į RoboLabą susipažinti su didžiausiu robotu Lietuvoje Pradžiumi. Robotas ne tik skaito mūsų mintis, išduoda knygas, 100 metų sugebėtų išlaikyti “rankose” pilną vinių keptuvę, bet gali ir susigėsti.

1b ir 1c klasės paskutinę stovyklos dieną pavadino „Strykt pastrykt“ – juk būtent šią knygą jie ir skaitė. Pažaidę žaidimą „Tiesa ar melas“, pastrikinėję ant suklijuotų pėdučių, pirmokai išbandė piešimą ant vandens. Na, o prieš iškeliaudami į G. Petkevičaitės – Bitės biblioteką išsiaiškino, kur gi yra Šiaurės šalys, kokie vaikų rašytojai kilę iš tų šalių, kokias knygas jie yra parašę.

Savaitės vasaros stovyklėlė baigėsi. Diplomai ir suvenyrai stovyklautojams įteikti.Dėkojame mokytojui Juliui ir vyresniesiems mokiniams, kurie mums padovanojo suvenyrus – inkiliukus, taip pat dėkojame mokytojų padėjėjoms Ritai, Donatai, Rimai ir Aušrai.

Gražios gražios vasaros jums, mūsų gerieji stovyklautojai. Ir nepamirškite žiūrėdami į vasaros dangų sugalvoti noro, nes mokytojas Virginijus sakė, kad noras būtinai išsipildys…

Bibliotekininkės Raimonda ir Donalda