NAUJIENOS

Mokyklos gimtadieniui

Spalio 23 dieną vyko 1-3 klasių integruota diena, skirta Mokyklos gimtadieniui.

Ryte, atėję į klasę, pirmokai susėdo ratu. Kiekvienas pasakė savo gimimo datą ir kokiu metų laiku yra gimęs. Sužinojo, kad gimtadienį turi ne tik vaikai, bet ir mokykla. Jiems buvo smalsu sužinoti kiek gi mokyklai metų? Paspėlioję žiūrėjo filmuką apie mokyklą. Mokiniai nustebo, kad mokykla sutinka 40 gimtadienį! Šiai jubiliejinei datai pažymėti atliko įvairias veiklas: piešė sveikinimus ir palinkėjimus, „kepė“ raidžių tortą, spalvino „Skaičių gėlę“. Savo darbeliais išpuošė mokyklą, kad švęstume mokyklos šventę ir džiaugtumėmės visi drauge.

Antrokai, atlikdami veiksmus iki 100, išsiaiškino, kada buvo pastatyta mokykla, koks buvo jos numeris, kada mokyklai buvo suteiktas „Vyturio“ pavadinimas. Pasitelkę savo išmonę bei žinias, rašė mokyklai gimtadienio linkėjimus. Smagiausia mokyklos gimtadienio šventimo akimirka – skanėsto gaminimas, kuomet visi virto konditeriais, o galiausiai skanavo ir aptarė integruotą dieną.

Trečiokų integruotos dienos veiklos prasidėjo filmo apie mokyklą peržiūra. Mokiniai džiaugėsi, kad toje pačioje mokykloje mokėsi ir jų tėveliai. 3b klasės mokinės Godos klasės draugai sužinojo, kad šios mergaitės tėtis mokėsi net toje pačioje klasėje, kur šiandien mokosi pati Goda ir parodė suolą, kur sėdėjo jos tėtis. Mokiniai atliko įvairias užduotis su statistiniais duomenimis, sužinojo ne tik mokyklos pastatymo metus, bet lygino šiuo metu dirbančių mokytojų ir besimokančių mokinių skaičių su ankstesniais metais. Mokiniams buvo smalsu sužinoti, kiek mokytojų yra dirbę nuo pat mokyklos pastatymo iki šių dienų. 3c klasės mokiniai, minėdami progimnazijos 40-mečio jubiliejų, apėjo 40 ratų aplink mokyklos stadioną.  O koks gimtadienis be torto!? Mokinukai su didele meile savo mokyklai ,,kepė“ tortus, rašė pačius nuoširdžiausius sveikinimus ir palinkėjimus.

Mielas ,,Vytury“, būk ir lik pati geriausia mokykla! - linki mokytojos: Daiva Šniuikienė, Daiva Tindžiulienė, Vita Čingienė, Dalė Jurgaitienė su savo auklėtiniais.

Spalio 26 d. ketvirtokai turėjo savivaldaus ir integruoto mokymosi dieną, skirtą „Vyturio“ progimnazijos 40 –mečiui. Mokiniai buvo supažindinti su veiklomis ir savarankiškomis užduotimis. O tada kiekvienas mokinys planavo savo veiklą, laiką ir atlikinėjo mokytojų paskirtas užduotis. Susipažinę su mokyklos istorija, palygino, kuo skiriasi šiandienos mokykla, kas joje pasikeitė lyginant su ankstesniąja. Mokiniai sužinojo, kuriais metais buvo pastatyta mokykla, koks buvo jos numeris, kada mokyklai buvo suteiktas „Vyturio“ pavadinimas, kada mokykla gavo  „Geros mokyklos“ vardą. Ketvirtokai galėjo palyginti šiuo metu dirbančių mokytojų ir besimokančių mokinių skaičių su ankstesniais metais. Įtvirtindami skaičiaus dalies radimą, skaičiavo, kiek galėtų kainuoti gimtadienio vaišės. Pritaikyti turimas lietuvių kalbos žinias mokiniai galėjo rašydami sveikinimą su kreipiniu mokyklai gimtadienio proga, kurdami kvietimą į gimtadienį, sugalvodami ir pagal taisykles užrašydami dialogą. Galiausiai liko atliktą užduotį  iliustruoti pačių pasirinkta technika ir priemonėmis. Paskutinis darbas – atliktas užduotis sutartu laiku išsiųsti mokytojoms – ketvirtokams buvo nesudėtingas ir įveikiamas.

Mokytoja Laimutė