NAUJIENOS

Aš - pilietis

Spalio 23 dienos apniūkusį ir darganotą rytą 5-tų klasių moksleiviai rinkosi į mokyklą. Visi žinojo, kad šiandien mokysimės kitaip integruotoje dienoje ,,Aš- pilietis“.

Pirmąją pamoką susirinkę aktų salėje, penktokai pritarė seniems posakiams: ,,Mes ne cukriniai – lyjant lietui neištirpsim“ ir ,,Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“. Visi norėjo suprasti, kas tas pilietiškumas..... Tad išsiaiškinę, kokių susitarimų laikysimės visą dieną, ėjome mokytis... Pilietiškumo sampratą penktokai gilino  lietuvių kalbos, matematikos, gamtos ir žmogaus saugos pamokose  bei klasės valandėlėje.

Lietuvių kalbos pamokoje mokiniai atliko teksto suvokimo užduotis ir aiškinosi, kokios yra  vaikų teisės ir pareigos, kokį žmogų galima vadinti pilietišku.

Matematikos pamokoje penktokai mokėsi grėbdami lapus parkelyje priešais mokyklą. Jie apskaičiavo trikampių, keturkampių perimetrus, nežinomas šių figūrų kraštines, sužinojo, kiek reikia virvės tarp medžių kamienų sukurtai geometrinei figūrai aptverti, apibendrino savo turimas žinias apie mastelio taikymą. Klasės valandėlėje, grėbdami lapus,  ugdėsi pilietiškumo sampratą praktiškai. Besidarbuodami visi suprato, kad geri darbai visuomenei, gimtojo miesto gražinimas, savo pareigų vykdymas ir yra  pilietiškumas. Veikla klasės valandėlėse  tikrai neprailgo, nes visos keturios penktokų klasės siekė tapti  pilietiškiausia klase – ta, kuri prigrėbė daugiausiai lapų....

Po klasės valandėlės susirinkę aktų salėje, mokiniai reflektavo savo dieną, pasitikrino  išmokimą.

O kuri klasė tapo pilietiškiausia? Tegul tai būna mažytė penktokų paslaptis.

Matematikos mokytoja Liusė