NAUJIENOS

Edukacinės pamokos Biržuose

Spalio 13 d. 4c ir 15 d. 4d klasės mokiniai vyko į šiauriausią Lietuvos miestą – Biržus.

4c klasės mokiniai dalyvavo užsiėmime "Tvirtovės arsenalas- kunigaikščių Radvilų pasididžiavimas". Sužinojo, kokie priešai nuolat puldinėjo Biržus, kuo Biržų pilis buvo svarbi visam kraštui. Paskui pasidaliję į grupes ieškojo žinių apie pilyje buvusias patrankas. Pasirodo, jos buvo tuo metu didžiausios Europoje. Antroji grupė domėjosi 17 amžiaus kareivių ginklais, o trečioji - kareivių buities daiktais. Buvo smagu dirbti grupėse, patiems atrasti ir sužinoti daug įdomių dalykų apie 17 amžiaus Lietuvą.

4d klasės mokiniai Biržų pilyje dalyvavo edukacinėje programoje „Slaptoji mokykla“. Ketvirtokai su įdomumu klausėsi pasakojimo biržiečių tarme apie laikus, kai buvo uždrausta lietuviška spauda ir uždarytos lietuviškos mokyklos. Mokiniai sužinojo, iš ko ir kaip skaitė bei rašė to meto mokiniai, kas juos mokė ir kokie pavojai grėsė lankantiems slaptąją mokyklą. Žinoma, kiekvienas išbandė senovinę bausmę - paklūpėti ant žirnių!

Iš pilies vykome pasigrožėti restauruojamu Astravo dvaru, į kurį nukeliavome per dirbtinį Širvėnos ežerą nutiestu ilgiausiu Lietuvoje 525 m mediniu pėsčiųjų tiltu. Ketvirtokams buvo puiki proga prisiminti pasaulio pažinimo temą apie tiltus. Biržai garsėja savo karstiniais reiškiniais. Tuo galėjome įsitikinti užlipę į Kirkilų apžvalgos bokštą ir bandydami suskaičiuoti visus 30 draustinio ežerėlių. Vaizdas iš 30 m aukščio tikrai nuostabus. Ir kaip pasakė Pranciškus – „graži ta Lietuva!“

Kelionės pabaigoje aplankėme didžiausią Lietuvoje smegduobę – Karvės olą.

Ketvirtokai sužinojo naujų dalykų  ir patyrė daug smagių įspūdžių, tad Biržais neliko nusivylę.

Mokytojos Elena ir Laimutė