NAUJIENOS

Gera pradžia...

            Ne be reikalo sakoma, jog nieko nėra svarbiau už puikią fizinę bei emocinę savijautą. Juk gyvenimas atrodo daug paprastesnis ir gražesnis, kuomet gerai jautiesi, neblogai pažįsti supančią aplinką, randi bendrų pomėgių su šalia esančiais žmonėmis, laikaisi susitarimų... Tačiau tokiai harmonijai pasiekti reikia ne tik noro, bet ir pastangų bei susitelkimo.

           Psichologai teigia, ir mes, mokytojai, puikiai suprantame, kad mokiniai, baigę pradinę mokyklą, dažnai noriai eina į penktą klasę. Nauji draugai ir mokytojai, pasikeitusi aplinka bei mokymo(si) sistema kelia susidomėjimą, smalsumą. Tačiau kai kuriems adaptacija gali būti sunkesnė ir, susidūrus su iššūkiais ar sunkumais, šie gali lemti motyvacijos mokytis praradimą, nerimą, baimes, vienišumo jausmo atsiradimą ir kitas psichologines problemas. Tad apie mokinių perėjimą iš pradinio ugdymosi į kitą pakopą, įvairius šio tarpsnio ypatumus jau ne vieną dešimtmetį rengiamos mokslinės studijos, yra išleista daug įvairių rekomendacijų tokio proceso kokybei didinti. Ir mūsų mokykloje kasmet itin didelis dėmesys skiriamas penktokų adaptacijai.

           Šių ,,Vyturio“ mokslo metų išskirtinumas – unikali galimybė visiems penktų klasių mokiniams tris dienas dalyvauti Veprių stovykloje „Šventosios vingis“, esančioje Ukmergės rajone, vykusiame projekte ,,Žengiu į penktą klasę“, finansuojamame iš  2020 m. Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo fondo lėšų.

Progimnazijos darbuotojų parengtas projektas organizatoriams suteikė galimybes stovyklą pasirinktoje vietoje organizuoti taip, kad būtų optimaliai pasiektas pagrindinis jos tikslas – sudarytos sąlygos penktų klasių mokiniams per aktyvias kūrybines veiklas be psichologinių sunkumų pereiti į dalykinę sistemą. Tad buvo nuspręsta, kad kiekvienam penktokui svarbu pradėti mokslo metus susipažįstant  su klasės vadovu ir naujai į klases atvykusiais mokiniais, per  kūrybines veiklas susipažinti su 5-8 klasėse progimnazijoje galiojančiomis tvarkomis. Taip pat visi mokinukai mokėsi kultūringai bendrauti ir bendradarbiauti, pagirti vienas kitą, priimti ir teikti pagalbą, pažinti savo ir kitų emocijas, aktyviai darbuotis grupėse, pažinti supančią aplinką. Taip pat organizuojant stovykloje vykusias veiklas didelis dėmesys skirtas ir moksleivių savivaldžiam kūrybiškam mokymuisi,  sportinei  bei sveikos gyvensenos stiprinimo veikloms... Visuose šiuose darbuose buvo vadovaujamasi  Įtraukiojo ugdymo(si) filosofija, teigiančia, kad kiekvienas yra svarbus, kiekvienas gali veiklą atlikti geriausiai tiek, kiek leidžia jo galimybės.

 Posakiu „vienas lauke ne karys“ vadovavosi ir stovyklos organizatoriai, nusprendę stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir  įtraukę švietimo, kultūros, sporto bei kitas įstaigas į neformalių veiklų  organizavimą. Tad be mūsų mokyklos mokytojų organizuojamų veiklų  penktokai dalyvavo orientavimosi žygyje „Veprių kraterio deimantai ir lobiai“, organizuotame Ukmergės rajono „Skautų slėnio“. Čia laukė pietų gamyba ant laužo, skautiški mokymai ir patyrimai įveikiant įvairius iššūkius gamtoje. Taip pat stovykloje organizuoti socialinio emocinio ugdymosi užsiėmimai su gerai Lietuvoje žinomomis šios srities ekspertėmis iš Ukmergės – etikos mokytoja metodininke Justina ir psichologe, psichologijos mokytoja Edita. Šių užsiėmimų metu daug dėmesio skirta mokinių  socialinės emocinės kompetencijos stiprinimui, klasės komandos formavimui, diskusijoms apie savarankiškumą ir atsakomybę už save bei kitą, įgytos patirties reflektavimui.  Smagu, kad nebuvo pamiršti ir klasių vadovai. Po veiklų su penktokais, Edita ir Justina klasių auklėtojus  supažindino su įžvalgomis apie mokinius, aptarė vadovų lūkesčius ir baimes, diskutavo tema „Mokytojo ir mokinio ryšys“.

Esame tikri (taip jaustis leidžia mokinių ir jų tėvų refleksijoje išsakytos mintys ir pastebėjimai),  jog pagrindinis mūsų lūkestis, kad visų stovykloje vykusių  užsiėmimų metu įgytos žinios bei įgūdžiai padėtų penktokams labiau suprasti save ir kitus, suvokti savo lūkesčius ir baimes bei lengviau adaptuotis naujame mokyklinio gyvenimo etape, buvo pasiektas. Tikimės, kad tai – labai gera pradžia.

Stovyklą organizavusių mokytojų komandos vardu – „Vyturio“ Pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Oksana Karoblienė

118702989_2353116644983347_263254347282460181_n.jpg 118766407_329910054923372_7239107505083039620_n.jpg 118784070_711110829614486_5732514164706455485_n.jpg

118789953_318498556026532_6863944201087955004_n.jpg