NAUJIENOS

Vasaros stovyklėlė „Mokykla po mokyklos“

„Mokykla po mokyklos“ -  tai birželio 15 d.  prasidėjusi vasaros stovyklėlė „Vyturio“ bibliotekoje. Vos paskelbus registraciją į ją, visos vietos buvo užimtos akimirksniu. Stovyklėlė veikia jau ne pirmus metus, tad smagu, kad pamatėme ne tik jau joje buvusių vaikų, bet ir naujų. Kiekvienai dienai buvome paruošę įvairių kūrybinių užduočių, eksperimentų, protinės veiklos bei išvykų į įvairias miesto įstaigas. Pirmąją dieną pradėjome nuo susipažinimo ir taisyklių sukūrimo. Tada gaminome prisiminimų maišelius, į kuriuos vaikai dėjo per visą savaitę padarytus darbus. Dar vienas vaikams itin patikęs užsiėmimas - piešimas ant vandens. Didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymas technologijų kabinete ir lėktuvėlių gaminimas. Kaip visa tai padaryti mums pasakojo mokytojas Julius. Per poilsio pertraukėles vaikų laukė įvairūs smagūs nauji žaidimai. Na, o dieną užbaigėme smagiu apibendrinimu, kas patiko labiausiai ir ko norėtume kitomis dienomis.

„Mokykla po mokyklos“ - antroji diena, kurią drąsiai galime vadinti judėjimo diena. Rytą pradėjome su mokytoju Gintaru - aktyvi mankšta ir šokiai davė gerą startą visai dienai. Sulaukę mokytojo Egidijaus išskubėjome į ekskursiją po Panevėžį. Daug pamatėme ir išgirdome, nes mokytojas Egidijus suprantamai ir žaismingai pateikė istorinius faktus. Sužinojome, kaip atrodo valstybės saugomo kultūros paveldo objekto ženklas, skaičiavome senuosius raudonų plytų pastatus. Pakalbėjome apie J. Balčikonį bei Aleksandrą. Na, o grįžus į mokyklą vaikų jau laukė jaunieji šauliai su „Vyturio“ progimnazijos mokine Ema priešaky. Visa komanda vaikams paruošė tris išbandymų stoteles: medicina, ekipuotė, estafetės. Vaikai klausėsi pirmosios pagalbos pradmenų,  mokėsi bintuoti, bandė sudėti ekipuotę, išbandė jos sunkumą, galiausiai savo visas jėgas atidavė estafetėse. Taigi ši diena buvo gausi aktyvios veiklos bei svečių.

„Mokykla po mokyklos“ - trečioji diena. Kaskart pasibaigus dienai mes galvojame - viskas praėjo labai šauniai. Ar begali būti geriau? Gali! Trečiąją stovyklos dieną pradėjome nuo lėktuvėlių, kuriuos pasigaminome pirmadienį, varžybų. Vaikai išklausė mokytojo Juliaus patarimų ir išbandė savo lėktuvėlius. Puikus oras leido lėktuvėliams skrieti į saulėtą dangų. Tada iškeliavome į teatrą "MENAS", kur mus pasitiko aktorius Ovidijus Kazarinas. Vaikai, o ir mes tuo pačiu, nuo pat pirmos akimirkos likome nustebę, sužavėti ir gal net užburti teatro magijos. Ovidijus papasakojo apie teatro atsiradimą, apie teatro kavinę ir kas pavaizduota ant jos sienų, nusivedė mus prie apšvietėjų, garso specialistų pulto, parodė grimerinę ir, ko gero, svarbiausia - leido mums įeiti į sceną tuo keliu, kuriuo eina ir tikri aktoriai! Vaikai ant scenos veltui nestovėjo, o turėjo galimybę paimprovizuoti vaidindami. Iš teatro išėjome su didžiausiomis šypsenomis ir visą kelią iki mokyklos netilo kalbos, kaip buvo smagu ir netikėta. Grįžę tęsėme meno temą ir piešėme ant marškinėlių. Ant paprastų baltų marškinėlių vaikai piešė ką tik norėjo, tada viską dažė specialiais dažais. Darbas pasirodė gana sudėtingas, tad labai džiaugiamės mokytojų Ritos ir Zitos pagalba.

„Mokykla po mokyklos“ - ketvirtoji diena. Rytą pradėjome nuo vakar pieštų marškinėlių apžiūros. Išdžiuvę jie atrodė tiesiog puikiai. Vaikai galės jais pasipuošti ir prisiminti mūsų stovyklėlę. Tada ėjome į kiemą, kur vaikai pasiskirstė komandomis ir ieškojo paslėptų grybų lauke, o juos suradę turėjo sudėti žodį. Atrodo, užduotis paprasta, tačiau reikėjo padirbėti kaip reikiant. Grįžę į skaityklą, klausėme bibliotekininkės Donaldos pasakojimo apie jos knygų skirtukų kolekciją. Ir, žinoma, patys pabandėme pasidaryti savo išskirtinius knygų skirtukus. Tada keliavome į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteką, kur susipažinome su Lietuvos miško gyvūnais, žiūrėjome filmą bei žaidėme smagųjį Kahoot žaidimą.

Mokykla po mokyklos" - penktoji ir paskutinioji diena. Šių metų stovyklėlė baigėsi. Atsisveikinome su šypsenomis ir geromis emocijomis, pažadėję kitąmet susitikti ir vėl. Rytą pradėjome nuo aptarimo, kas labiausiai patiko per šią savaitę. Daugiausiai dėmesio sulaukė piešimas ant marškinėlių ir ant vandens, vaikai taip pat džiaugėsi lėktuvėliais bei grybų paieškomis. Prisiminėme ir šaunųjį aktorių Ovidijų, šaulius, geografijos mokytojo ekskursiją. Kiekvienas stovyklėlės dalyvis gavo diplomą. Grįžę į biblioteką piešėme ant mažų stiklainėlių bei lipdėme iš modelino. Palikę darbus džiūti išskubėjome į paskutinę šios stovyklos veiklą - kino teatrą "Garsas", kur žiūrėjome nepaprastai jautrų filmą "Nepaprasta Maronos kelionė". Filmas sukėlė daug emocijų ir puikiai užbaigė mūsų stovyklėlę. Štai ir viskas. Norime padėkoti visiems, kurių pagalba mums buvo labai svarbi ir reikšminga. Ypatingai ačiū mokytojoms Zitai ir Ritai. Taip pat ačiū mokytojui Egidijui, mokytojui Juliui, mokytojui Gintarui, socialinei pedagogei Gintarei, bibliotekininkei Raimondai, Emai ir jauniesiems šauliams. Ačiū vaikams, kurie mus džiugino kiekvieną dieną, kurie elgėsi mandagiai ir kultūringai išvykų metu, kurie mūsų klausėsi ir uždavė begalę klausimų. Ačiū tėveliams, kad pasitikėjote mumis ir leidote savo vaikus į stovyklėlę „Mokykla po mokyklos“. Gražios vasaros. Saugios ir saulėtos .

Bibliotekininkė Donalda