NAUJIENOS

Virtualiai „Šok(om) į tėvų klumpes“

Jau kelinti metai iš eilės mūsų mokykla gegužės mėnesį prisijungia prie iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“. Šios Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuojamos visuotinės akcijos „Šok į tėvų klumpes“ metu mokiniams yra suteikiama galimybė plačiau pasidomėti ir artimiau susipažinti su tėvų, senelių ir kitų artimųjų profesijomis, pasidomėti, kokios specialybės bus reikalingiausios ateityje, kaip jos gali keistis.

5d klasės 22 mokiniai ir 7a klasės 27 mokiniai klasės valandėlių metu, skirtų karjeros ugdymui, peržiūrėjo ir aptarė video paskaitą „Ką moksleiviai turėtų žinoti apie ateitį: darbo rinka po 10 metų“, kurioje  lektorius Dainius Baltrušaitis aiškino apie 5 pagrindinius pokyčius, vykstančius visuomenėje ir jų įtaką ateities profesijoms. Su mokiniais aiškinomės, kokios profesijos, atsižvelgiant į aptartus pokyčius, bus pačios paklausiausios darbo rinkoje ir kokie gebėjimai bus reikalingi ateities žmogui. Išsiaiškinome, kad tai, ką jau darome mokykloje, planuodami ir stebėdami savo kompetencijų augimą bus reikalinga ir ateityje, nes profesoriaus išskiriami pagrindiniai gebėjimai: mokėjimo mokytis, bendradarbiavimo grupėje ir su skirtingais žmonėmis, socialinės kompetencijos, projektinė veikla ir verslumo ugdymas yra tie patys gebėjimai, kuriuos mes jau dabar stebime, ugdome kiekvieno dalyko pamokoje. Taip pat 5d klasės mokiniai prisiminė Karjeros dienos išvyką ir jos metu Romantik viešbučio direktorės pasakytus žodžius apie darbą, jo pasirinkimą ir jo atlikimo kokybę bei juos susiejo su kiekvieno individualiais turimais gebėjimais, polinkiais.

7b klasės 28 mokiniai „Šok į tėvų klumpes“ skirtai klasės valandėlei metu bendravo su Gustės seserimi, kuri pasakojo apie gestų vertėjos darbą, reikalingus įgūdžius, sunkumus ir kasdienes situacijas. Parodė keletą paprastų gestų kalbos žodžių, paaiškino jų reikšmę.

7d klasės mokiniai gavo užduotį pasidomėti  ir artimiau susipažinti su savo tėvelių ar kitų dirbančių šeimos narių profesijomis, išsiaiškinti, ką konkrečiai jie daro darbe, ar visi galėjo dirbti nuotoliniu būdu karantino laikotarpiu. Klasės valandėlės metu mokiniai pasidalino savo pastebėjimais. Susidarė labai platus profesijų spektras: medicinos darbuotojos, vairuotojai, statybininkai, inžinieriai, socialinės sferos darbuotoja, tarnautojai, kirpėja, konditerė, darželio auklėtoja, gamybos įmonių darbuotojai, logistikos įmonės darbuotoja. Mokiniai pasakojo, kad dalis tėvelių visą karantino laikotarpį dirbo savo darbo vietose, nes nuotoliniu būdu tokį darbą dirbti neįmanoma. Dalis mokinių pasakė, kad nuotoliniu būdu tėveliams dirbti  nebuvo labai lengva. Viską aptarę, padarėme išvadą, kad svarbu domėtis savo artimųjų profesine veikla, žinoti jų pasiekimus ir profesijos iššūkius, su kuriais jie susiduria.

8a klasės  mokiniai gegužės 22 d. temą ir svečią rinkosi balsuodami. Įdomiausia mokiniams pasirodė – žurnalisto profesija, todėl 8a klasė gegužės 20 d. į Zoom pokalbį pasikvietė 11 metų žurnaliste dirbančią Rasą. Šiuo metu ji yra žurnalo ''Senvagė'' vyr. redaktorė, Panevėžio Kolegijos marketingo specialistė. Viešnia vaikams papasakojo apie savo studijas, apie žurnalisto darbą. Ko reikia, jei nori būti žurnalistu , išskirdama šias pagrindines savybes: drąsa, komunikabilumas, knygų skaitymas, nemažtantis smalsumas ir domėjimasis viskuo. Po šio susitikimo, refleksijoje mokiniai sakė, kad pašnekovė labai išsamiai papasakojo apie šią profesiją, kad net klausimų neliko.

8c klasės mokiniai gegužės 20 d. Zoom klasės valandėlės metu buvo suskirstyti į grupes, o dirbdami jose, mokiniai turėjo pasitarti ir pasirinkti vieną iš siūlomų viešai prieinamų Vytauto Didžiojo universiteto paskaitų. Kai kurie mokiniai siūlė pasidomėti socialiniais mokslais, nes jie apima tiek daug skirtingų temų, kad jose lengva įstrigti ir sunku apsispręsti, kuri sritis įdomiausia. VDU siūlomos paskaitos atskleidžia tiek teisinius, tiek psichologinius dalykus, netgi aptaria kokia darbo rinka laukia moksleivių. Trys grupelės pasirinko klasės vadovės rekomenduotą paskaitą „Paauglių stresas: kaip su juo gyventi ir tvarkytis?“. Šią paskaitą vedė Doc. dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė, kuri dirba VDU Socialinių mokslų fakultete. Mokiniai sužinojo, kad paauglių stresas dažniau atsiranda dėl įvairių socialinių situacijų, bendravimo, artėjančių kontrolinių darbų ir panašiai. Mokiniai teigė, kad ši tema karantino ir nuotolinio mokymosi metu ypač aktuali, nes mokiniai dažnai nežino kaip kovoti su stresu. Dvi grupelės domėjosi gyvybės mokslais, kaip niekad šiandien aktualia tema - medicina. Juk šiandien taip svarbu iš kur ir kaip atkeliauja virusai ar kokie išrasti nauji vėžio gydymo būdai. Išklausyta VDU Gamtos mokslų fakulteto Prof. Sauliaus Šatkausko video paskaita apie naują vėžio gydymo būdą, kuri atskleidė naujausias ir įdomiausias mokslininkų įžvalgas.

Profesijos patarėja Vaida Bakšienė